Blog

« Wróć


Big Techy straciły już 831 mld dol. Jednak nie na Wall Street, a w Chinach.

2021-07-07

Do odbicia rynku może być jeszcze daleko.

 • Indeks Hang Seng Tech Index stracił 31% od poziomu z lutego.
 • Jak wskazują analitycy wyprzedaż w sektorze technologicznym będzie kontynuowana w tym kwartale.
 • Rosnąca presja Pekinu na sektor podsyca obawy inwestorów, że wyprzedaż jest jeszcze daleka od końca.
 • Chińscy giganci technologiczni stracili od lutego ponad 800 miliardów dolarów na wartości.

W tym momencie chińscy giganci technologiczni stracili łącznie 823 miliardy dolarów od szczytów z lutego, a stale rosnąca presja Pekinu na sektor podsyca obawy inwestorów, że wyprzedaż jest jeszcze daleka od końca.

Ponad 30-procentowy spadek notowań indeksu Hang Seng Technology Index mówi wyraźnie: to jeszcze nie czas na dobrobyt technologiczny w Chinach.

Spadek nastroju inwestorów przekłada się na spadki na technologicznym parkiecie.

Na dany moment to już ponad 30 procent spadku indeksu Hang Seng Tech Index, który mieści w sobie chińskie spółki technologiczne.

To oznacza, że chińscy giganci technologiczni stracili łącznie 823 miliardy dolarów od szczytów z lutego.

Rosnąca presja Pekinu na sektor podsyca obawy inwestorów, że wyprzedaż jest jeszcze daleka od końca, przez co indeks nie jest w stanie odbić od coraz to niższych zakresów.

Analitycy znający dobrze chiński parkiet uważają, że wyprzedaż w kolejnym kwartale nadal będzie kontynuowana – co potwierdza fakt, że większe fundusze inwestycyjne wyprzedają swoje pakiety akcji starając się redukować ryzyko.

Fund Managers Ltd. podał niedawno, że fundusz sprzedał dwie trzecie swoich udziałów w akcjach technologicznych, w tym w Tencent i Alibaba, w maju odchodząc od znacznego ryzyka wahań rynku.

Tymczasem jednak indeks Hang Seng Tech, którego członkami jest wiele z największych chińskich firm technologicznych, spadł w środę aż o 1,9%, notując szósty dzień spadków z rzędu.

W skład indeksu wchodzą takie spółki jak HSBC Holdings plc., Hang Seng Bank Ltd., China Construction Bank., China Life., Hong Kong and China Gas Company Limited., Country Garden., China Resources Land Limited. czy Swire Group.

Według doniesień iknwestorzy obawiają się, że najnowsze badania dotyczące bezpieczeństwa otworzyły nowy front w szerszej kampanii prezydenta Xi Jinpinga przeciwko chińskim gigantom internetowym (zwiększanie kontroli nad firmami), która rozpoczęła się w listopadzie od oferty publicznej Ant Group Co. i późniejszymi dochodzeniami antymonopolowymi w sprawie Alibaby i Meituan.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

 • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

 • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

 • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

 • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

 • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

 • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

 • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.