Blog

« Wróć


Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) zniżkuje o 0,20 procent

2021-03-29

Kurs dolara australijskiego traci, futures na amerykańskie indeksy znajdują się pod kreską

Nowy tydzień na rynkach finansowych rozpoczyna się relatywnie spokojnie z lekko umacniającym się dolarem i tracącymi walutami surowcowymi.

Ropa naftowa cofa się w reakcji na doniesienia o częściowym odblokowaniu Kanału Sueskiego.

W tym samym czasie kanclerz Merkel ostrzega o możliwości użycia prawa federalnego w celu zaostrzenia restrykcji, jeśli nie uda się opanować trzeciej fali zachorowań na COVID19.

Azjatyckie indeksy giełdowe kończą sesję w większości pozytywnych nastrojach z japońskim benchmarkiem Nikkei225 zyskującym 0,4 proc. i Shanghai Composite rosnącym o 0,5 proc. Poniżej poziomów odniesienia znalazł się indeks Hang Seng.

Handel w Azji był zakłócany doniesieniami jednego z największych japońskich banków inwestycyjnych o potencjalnie dużej stracie jego spółki zależnej z USA.

Futures na amerykańskie indeksy znajdują się pod kreską. Cena kontraktu na S&P500 spada o 0,7 proc., a notowania futures na Nasdaq100 cofają się o 1 proc.

 

Na rynku walutowym panuje awersja do ryzyka z tracącymi walutami surowcowymi. AUD/USD zniżkuje o 0,20 proc. a NZD/USD traci 0,25 proc.

Notowania EUR/USD znajdują się minimalnie poniżej poziomów odniesienia w okolicy 1,1780. Kontenerowiec Ever Given został usunięty z mielizny, co daje szanse na swobodną pracę holowników i pełne odblokowanie przeprawy. Ropa naftowa tanieje o około 2 proc., a baryłka WTI kosztuje około 59,5 USD.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.