Blog

« Wróć


Kurs jena nie był tak słaby od 24 lat.

2022-06-22

Japonski jen/JPY

Japoński jen spadł we wtorek do najniższego poziomu od października 1998 r.

Spadek japońskiego jena w stosunku do dolara amerykańskiego nastąpił, ponieważ bardzo luźna polityka monetarna Banku Japonii (BoJ) stanowiła wyraźny kontrast dla agresywnej Rezerwy Federalnej, zdecydowanej walczyć z rosnącą inflacją.

Jen spadł do najniższego od 24 lat poziomu 136,455 za dolara, pogłębiając straty, w wyniku których stracił już w tym roku ponad 18% swojej wartości w stosunku do zielonego dolara.

W trakcie wtorkowej sesji para walutowa USD/JPY zyskiwała 1,14%, w środę miejsce ma skromna korekta.

Colin Asher, starszy ekonomista w Mizuho, powiedział, że ruchy jena wynikają głównie z przepływów. “Dolar przełamał dawne maksimum na poziomie 135,60 jenów i uruchomił stop lossy, które doprowadziły go do 136,0 i dalej” – zauważył Asher.

Jen stracił na wartości po tym, jak BoJ w piątek rozwiał wszelkie oczekiwania na zmianę polityki i nadal pozostaje osamotniony wśród innych głównych banków centralnych w swoim zaangażowaniu w ultra-luźne ustawienia monetarne.

Zamiast tego BoJ zwiększył skup obligacji, aby utrzymać rentowność 10-letnich obligacji w docelowym przedziale od 0% do 0,25%. Jednak pomimo wysiłków, rentowność pozostaje w górnej części tego przedziału.

Jen stracił więcej niż jakakolwiek inna główna waluta w stosunku do zielonego dolara, ponieważ gołębie stanowisko BoJ odbiegało od ogólnego jastrzębiego stanowiska decydentów na świecie.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.