Blog

« Wróć


Kurs złotego (EUR/PLN) odrabia część strat, Joe Biden chce podnieść podatki

2021-04-06

kurs zloty PLN

Joe Biden namawia społeczność międzynarodową do wprowadzenia minimalnej stawki podatkowej na poziomie 21%

Kadencje prezydentów USA często rozpoczynają się od ambitnych planów i zwykle choć po części związane są one ze zmianami podatkowymi.

Joe Biden chce podatki podnieść, aby choć częściowo sfinansować ogromny pakiet infrastrukturalny.

Kurs złotego zyskuje, rynki jak na razie kompletnie ignorują temat wyższych podatków.

Przed czterema laty Donald Trump podkręcił koniunkturę rynkową obniżając stawkę podatkową dla firm do 21%.

Biden chce ten ruch odwrócić i dodatkowo namawia społeczność międzynarodową do wprowadzenia minimalnej stawki podatkowej na poziomie 21%. Co ciekawe byłoby to więcej niż obecnie w Polsce (19%), która ma… i tak jedną z wyższych stawek w naszym regionie! Administracji Bidena chodzi oczywiście o to, aby firmy pozostały w USA pomimo wyższej stawki podatkowej.

Jakiekolwiek porozumienie na arenie globalnej z pewnością wymagałoby sporej ilości czasu i jest mało prawdopodobne, aby USA zamierzały czekać na nie ze zmianami w swoich podatkach.

Kongres dał sobie możliwość procedowania pakietu infrastrukturalnego w trybie rekoncyliacji, a to oznacza, że Demokraci nie będą musieli się oglądać na opozycję, choć w Senacie muszą wykazać się absolutną jednomyślnością. Co ciekawe, podniesienie stawki CIT dla dużych firm (z 19 do 25%) zapowiedziała już Wielka Brytania.

Rynki jak na razie kompletnie ignorują temat wyższych podatków. Po przerwie świątecznej na amerykańskich indeksach zobaczyliśmy znów nowe rekordy, a napędzały je główne spółki technologiczne (Google, Facebook, Microsoft), co oznacza jedno – czeki Bidena zaczęły trafiać na rynek.

Sytuacja na rynku długu uległa stabilizacji, rentowność obligacji 10-letnich oscyluje wokół 1,7%. Amerykańska gospodarka zaczyna się otwierać i stymulacja będzie miała na nią w najbliższym czasie duży wpływ.

Widać to już było w raportach o zatrudnieniu i aktywności biznesowej (ISM), a pierwsze dane o wydatkach na kartach kredytowych pokazują bardzo duży wzrost. Niewykluczone zatem, że presja na rynek długu wkrótce zostanie wznowiona.

To zaś miałoby istotne znaczenie dla rynku walutowego, gdzie mieliśmy małą odwilż. Notowania EURUSD dość mocno odbiły, a to pomogło również odrobić część strat złotemu.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.