Blog

« Wróć


Solidne dane z Wysp wspierają funta.

2021-05-18

Kurs funta GBP

Ponowne otwarcie powinno postępować, a poprawiające się dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii będą wspierać GBP.

  • Wyższa inflacja byłaby pozytywna dla dolara amerykańskiego, jeśli w efekcie Fed zacieśniłby politykę pieniężną.
  • Gołębie przesłanie Fed. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby nawet pomyśleć o zmniejszeniu luzowania ilościowego.
  • Połączenie wciąż luźnej polityki Fed i wyższej inflacji w USA pozostawia dolara podatnego na dalsze osłabienie.

Optymizm co do globalnego ożywienia i stałego wsparcia monetarnego ze strony Fed przeważa nad obawami o inflację, pozostawiając dolara amerykańskiego (USD) podatnego na zagrożenia w krótkim terminie.

Z kolei dobre dane z Wielkiej Brytanii mają stanowić w tym tygodniu solidne wsparcie dla brytyjskiej waluty, zdaniem analityków ING.

Wzrost kursu funta (GBP/USD) przy wciąż gołębim Fedzie i wyższej inflacji w USA – MUFG.

Wyższa inflacja jest pozytywna dla dolara amerykańskiego tylko w przypadku, gdy w efekcie skłoniłoby to Rezerwę Federalną do przyspieszenia planów zacieśnienia polityki pieniężnej i podniesienia stóp w USA.

Jednak wszelkie nadzieje inwestorów zostały póki co rozwiane przez gołębią reakcję urzędników Fed w ostatnich dniach.

– Ogólnie rzecz biorąc, komentarze te wzmacniają gołębie przesłanie Fed, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby nawet pomyśleć o zmniejszeniu luzowania ilościowego. Połączenie wciąż luźnej polityki Fed i wyższej inflacji w USA pozostawia dolara podatnego na dalsze osłabienie w najbliższej perspektywie – napisano w raporcie.

Jeśli chodzi o funta szterlinga uczestnicy rynku pozostają optymistami oczekując, że gospodarka Wielkiej Brytanii będzie nadal silnie rozwijać się w tym roku o około 7% po zeszłorocznych zawirowaniach. Dzisiejszy raport o zatrudnieniu ujawnił pierwszy wzrost (84 tys.) od początku lockdownu.

– Nasza optymistyczna prognoza dla funta opiera się na założeniu, że gospodarka Wielkiej Brytanii mocno się odbije, więc będziemy musieli uważnie monitorować najnowsze wydarzenia związane z obostrzeniami, ponieważ mogą one stwarzać ryzyko spadków – dodano.

Kurs funta (GBP): solidne dane z Wielkiej Brytanii pomogą funtowi w tym tygodniu – ING.

Dane z Wielkiej Brytanii w tym tygodniu powinny być pozytywne i pomóc w dalszym umocnieniu funta, uważają eksperci z ING. Kwietniowy CPI (środa) powinien wzrosnąć do 1,5% r/r, a w dalszej części roku przekroczyć 2%.

W piątek sprzedaż detaliczna w kwietniu powinna wzrosnąć (w związku z ponownym otwarciem sklepów w kwietniu), a majowe indeksy PMI powinny być pozytywne wraz z poprawą koniunktury.

– Postrzegamy wpływ niedawnego wzrostu CPI w USA na GBP/USD jako jednorazowy i tymczasowy i oczekujemy dalszego trendu wzrostowego. Ponowne otwarcie powinno postępować, a poprawiające się dane gospodarcze z Wielkiej Brytanii powinny nadal wspierać GBP. Prognozujemy wzrost GBP/USD do poziomu 1,44 w horyzoncie jednego miesiąca – wskazano w raporcie ING.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.