Blog

« Wróć


Dolar zyskuje za sprawą cofnięcia się indeksów na Wall Street

2021-03-12

Prezydent Joe Biden podpisał ustawy z pakietu stymulacyjnego zaakceptowanego w ostatnich dniach przez Kongres

Dolar w piątek wyraźnie zyskuje za sprawą cofnięcia się indeksów na Wall Street od swoich maksimów, oraz powrotu rentowności amerykańskich obligacji na ścieżkę wzrostu – dla papierów 10-letnich zbliżamy się do bariery 1,60 proc.

Zaszkodziła wczorajsza aukcja 30-letnich obligacji skarbowych o wartości 24 mld USD – relacja popytu do podaży wyniosła 2,28 wobec średniej 2,34 z poprzednich aukcji. Uwagę zwróciło mniejsze zainteresowanie inwestorów zagranicznych.

Dolar umacnia się względem głównych walut, najbardziej dziś tracą waluty rynków wschodzących

Prezydent Joe Biden podpisał ustawy z pakietu stymulacyjnego zaakceptowanego w ostatnich dniach przez Kongres. W efekcie pierwsze czeki do Amerykanów mogą trafić już w najbliższych dniach.

Według jednej z ankiet przeprowadzonych ostatnio ponad 1/3 z nich może zostać przeznaczone na zakup akcji. Dla rynków to jednak już “przeszłość”. Inwestorzy zaczynają zajmować się już kolejnym pakietem infrastrukturalnym, jaki szykują Demokraci i Biały Dom.

Jego wartość może przekroczyć 2,5 bln USD i choć może mieć on formę partnerstwa publiczno-prywatnego, to politycy już zapowiadają plany podwyżki podatków, mających służyć jego częściowemu sfinansowaniu. I tak według Demokratów w górę mogłyby pójść stawki od paliw, podatku drogowego, oraz stawki CIT dla korporacji. To nie poprawi klimatu na giełdach… Wczoraj S&P500 odbił się w dół po przetestowaniu szczytu z lutego przy 3958 pkt.

Dzisiaj najgorzej zachowują się waluty rynków wschodzących, zwłaszcza tych krajów, które mają duże zadłużenie dolarowe, jak np. Turcja. Obrywa też nasz region CEE3 (pośrednio przez ryzyko wydłużenia i zacieśnienia obostrzeń pandemicznych). W grupie G-10 najsłabsze są korony skandynawskie i Antypody (tradycyjnie wrażliwe na huśtawki ryzyka), ale i też jen.

Notowania USDJPY są już blisko ostatnich szczytów przy 109,22 za sprawą wzrostów amerykańskich rentowności. Wokół 1,1935 oscyluje EURUSD, chociaż wczoraj wieczorem udało się jeszcze podbić na nowy szczyt po wcześniejszym “gołębim” komunikacie ECB (1,1989), po tym jak pojawiły się plotki ze źródeł zbliżonych do Banku, że decydenci nie będą się aż tak spieszyć ze wzrostem skali zakupów obligacji w II kwartale, gdyż (na razie) sytuacja na europejskim rynku długu została ustabilizowana.

Jednocześnie EBC nie chce wysyłać sygnału, że większe zaangażowanie na rynku długu ma być formą nowego programu stymulacji monetarnej. Można się tu domyślać, że decydenci nie są zgodni, co do tego, żeby zwiększyć obecną skalę PEPP (1,85 bln EUR) i stąd te “kontrolowane przecieki”.

żródło:www.comparic.pl

Kantor Internetowy :

  • Nasz kantor walutowy ma wieloletnie doświadczenie w wymianie walut. Jesteśmy na rynku Polskim od ponad 10 lat.

  • Posiadamy licencję na uslugi płatnicze, które świadczymy. Są one kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego ( KNF) co zapewnia bezpieczeństwo transakcji.

  • Naszym klientom oferujemy najszerszy"portfel walutowy " zawierający 10 topowych walut do wymiany.

  • Na naszej platformie możesz samodzielnie dokonać wymiany waluty dzięki prostemu interfejsu. Bez zbędnego dzwonienia do konsultanta z obsługą i czekaniem na połączenie.

  • Oferujemy darmową usługę "Twój kurs" za pomocą której wymienisz walutę po takim kursie jaki chcesz.

  • Jesteśmy dla naszych klientów, wspieramy i pomagamy nie tylko przy obsłudze technicznej. Informujemy na bieżąco o problemach technicznych w poszczególnych bankach jak również świętach lub dniach wolnych w innych krajach.

  • Jesteśmy specjalistami w wymianie walut. Załóż darmowe konto i przekonaj się ile możesz zaoszczędzić.